Coesfeld Katodik Soyulma Test Cihazı

Anasayfa / Boya Test Cihazları / Coesfeld Katodik Soyulma Test Cihazı

Bize ulaşın

0224 324 36 15

Coesfeld Katodik Soyulma Test Cihazı

Korozyon, metal malzemelerin uzun süreli kullanımının önündeki en büyük sorunlardan bir tanesidir. Bunun önüne geçmek için kaplama ya da boya işlemleri yapılmaktadır. Ancak bu işlemlerin de koruyuculuğunun bir ömrü bulunmaktadır. Bu süre katodik soyulma testi ile ölçülmektedir. Bu test pek çok standart belirlenmiştir. Bu standartlardan bazıları aşağıda listelenmiştir. 

- ASTM G-8, 
- ASTM G-42, 
- DIN 30 670, 
- DIN EN ISO 15711, 
- ISO 21809 Part 1 Annex H


Boya ve kaplama kalitesi test cihazları konusunda Dünya'nın lider test cihazları imalatçısı olan Coesfeld, katodik soyulma cihazları konusunda da öncü konumunu korumaktadır.  Katodik soyulma testleri çok uzun süreli testler olduğu için aynı anda birden fazla test yapılmasına imkan veren çok istasyonlu sistemler kullanılmaktadır. Coesfeld Katodik Soyulma cihazları 1 ile 30 istasyon arasında seçeneklere sahiptir. 

Uygulamaya göre testin yüksek sıcaklıklarda yapılması da talep edilebilmektedir. Burada yangın riskini önlemek için kullanılması gereken kablolar dikkatli şekilde seçilmelidir. 

2020'li yıllara kadar genel olarak test sonunda alınan ölçümler yeterli olurken, sonrasında akım, voltaj ve sıcaklık değerlerinin test boyunca dokümente edilmesi talebi artış göstermiştir. Veri toplama sistemleri, bilgisayar yazılımı ile birlikte test boyunca uygulanan akım, voltaj ve sıcaklık değerlerini kaydetmektedir. 

Geniş aksesuar yelpazesi ile tüm standartlara mükemmel şekilde cevap verebilen Coesfeld Katodik Soyulma test cihazları hakkında başvurularınız için uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. 

Uygulanabilen standartlar

Uzmanından randevunuzu alın

Cihazlar hakkında daha detaylı bilgi ya da teklif için randevu linkinden irtibata geçebilirsiniz, e-posta gönderebilir ya da telefon ile irtibata geçebilirsiniz.

RANDEVU AL

Dökümanlar

AKPINAR TEST ÖLÇÜM

Dostlarımız Ve Mutlu Müşterilerimiz

Whatsapp