Coesfeld Vicat Compact

Anasayfa / HDT-Vicat test cihazları / Coesfeld Vicat Compact

Bize ulaşın

0224 324 36 15

Coesfeld Vicat Compact

Dahili LVDT ve motorlu daldırma fonksiyonu sayesinde kullanım kolaylığı, operatör güvenlik ve daha hassas test sonuçlarını mümkün kılar. Lider HDT-Vicat cihazları üreticisi Coesfeld'in dünya genelinde en çok tercih edilen modelidir. Hem HDT (heat deflection temperature) hem de Vicat testi ölçümlerini ilgili standartlara göre yapabilmektedir. Plastik ve sert kauçuk malzemelerde kullanım alanı yaygındır. 

LVDT ölçüm sistemi, konvasiyonel komparatorlü deplasman ölçüm sistemlerine nazaran çok daha kolay kullanımlıdır. LVDT her zaman test numunesine 90 oC açıda kaldığından, ölçüm daha hassastır. Ayar gerekmediğinden de kullanım açısından daha kolaydır. 

Otomatik daldırma fonksiyonu sayesinde numunelerin yağ banyosuna daldırılması işlemi çok daha kolaydır ve aynı zamanda test bittiğinde sıcak silikon yağından kaynaklı oluşan operatör güvenliği problemi ortadan kaldırılmıştır. 

Sıcaklık ölçümü, her istasyon için ayrı ayrı olacak şekilde numunelere yakın olarak konumlandırılmış bir PT-100 ölçüm transdüseri ile yapılır. Bu sayede oC olarak ölçülen test sonucu son derece hassas şekilde ölçülebilir.

Cihaz ile birlikte temin edilen Win-Vicat bilgisayar yazılımı sayesinde test parametreleri bilgisayar üzerinden ayarlanabilir ve test sonucu raporlanır. Geçmişte uygulanan test yöntemlerinin tekrar çağrılması ve daha önce yapılmış test sonuçlarının tekrar gözden geçirilmesi de mümkündür. 

Plastik ve sert kaçuk malzemelerde yumuşama noktası tayini test ihtiyaçları için yarı-otomatik kullanımlı, bilgisayar bağlantılı olarak optimum  çözüm sunmaktadır. 

Birbirinden bağımsız test istasyonları sayesinde farklı istasyonlarda farklı test yöntemleri uygulamak mümkündür. 
 

Uygulanabilen standartlar

Uzmanından randevunuzu alın

Cihazlar hakkında daha detaylı bilgi ya da teklif için randevu linkinden irtibata geçebilirsiniz, e-posta gönderebilir ya da telefon ile irtibata geçebilirsiniz.

RANDEVU AL

AKPINAR TEST ÖLÇÜM

Dostlarımız Ve Mutlu Müşterilerimiz

Whatsapp