Göttfert mi40

Anasayfa / Melt Flow Indexer / Göttfert mi40

Bize ulaşın

0224 324 36 15

Göttfert mi40


Göttfert'in üst segment melt flow indexer modeli olan mi40, üzerinde bulunan entegre test yüklerinin yazılım üzerinden değiştirilebilmesini mümkün kılar. Bu sayede operatör etkisini ortadan kaldırır, operatör güvenliğini sağlar ve çoklu-yük (FRR: flow rate ratio) testleri gerçekleştirilebilir. 

Cihaza özel geliştirilmiş entegre temizleme kiti (opsiyonel), temizliğin daha iyi şekilde yapılmasını garanti ettiğinden, daha hassas ölçüm alınmasını sağlar. 

Aynı test içerisinde yükün değiştirilmesi, malzemenin viskozite davranışının farklı shear rate değerlerinde ölçülmesini sağlar. Bu sayede malzemenizin kapiler heometre cihazlarındakine benzer şekilde viskozite-shear rate eğrinin görebilirsiniz.  Flow rate ratio testi gün geçtikte yaygınlaşan bir uygulamadır. 

Cihazın üzerinde bulunan dokunmatik LCD panel sayesinde, tüm test parametreleri ayarları yapılabilir ve bu test parametreleri sonradan çağrılıp kullanılabilmesi için kaydedilebilir. Panel üzerinden test sonuçları MFR ya da MVR cinsinden görüntülenebilir ve cihaza entegre USB girişinden bilgisayara kaydedilebilir. Bilgisayar üzerinden kullanım için miConnect yazılımı opsiyonel olarak sunulmaktadır ve tek bir yazılım üzerinde 4 adet Eriyik Akış İndisi Cihazı kullanılabilmektedir. 

Cihazlarda standart olarak bulunan piston konumunu belirleyen yüksek çözünürlüklü transdüser sayesinde yüksek MVR ve MFR değerlerine sahip malzemeler için de uygundur.

PET malzemelerde sıklıkla ölçülen IV (Intrinsic Viskozite) değeri de cihaz tarafından otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Cihaz standart olarak sunduğu bu özelliklere ek olarak die swell, yüksek akışkanlık gösteren malzemeler için özel nozul tıkacı, otomatik kesme apapatı gibi pek çok aksesuara sahiptir.  
 

Uygulanabilen standartlar

Uzmanından randevunuzu alın

Cihazlar hakkında daha detaylı bilgi ya da teklif için randevu linkinden irtibata geçebilirsiniz, e-posta gönderebilir ya da telefon ile irtibata geçebilirsiniz.

RANDEVU AL

AKPINAR TEST ÖLÇÜM

Dostlarımız Ve Mutlu Müşterilerimiz

Whatsapp