Göttfert RPA Rubber Process Analyzer

Anasayfa / Kauçuk Reolojisi / Göttfert RPA Rubber Process Analyzer

Bize ulaşın

0224 324 36 15

Göttfert RPA Rubber Process Analyzer

Standart rheometreler yalnızca pişme davranışını belirlediği için Ar-Ge uygulamalarında yetersiz kalmaktadır. Tek bir cihazda yalnızca bir test yaparak pişme öncesi, pişme ve pişme sonrası davranışların belirlenebilmesi için RPA cihazları kullanılmaktadır. 

Test aynı rheometre testinde olduğu gibi pişmemiş kauçuğun pişirilmesi ile başlamaktadır. Sonrasında malzemelerin mekanik davranışının gözlenebildiği frekans değişimi (frequency sweep), açı değişimi (amplitude sweep) , sıcaklık değişimi (temperature sweep) , relaxation (gerilme gevşemesi) Payne effect gibi testler gerçekleştirilip malzemenin kullanım esnasındaki davranışı simule edilir. RPA testi ile çekme, sertlik, aşınma, yorulma, K sabiti gibi pek çok mekanik özellik hakkında tek bir test ile özel bir numune hazırlamadan ulaşılabilmektedir. Bu açıdan özellikle yeni hazırlanan karışımlarda pahalı ve zaman alan numune hazırlama süreçlerini kısaltarak daha hızlı ve ekonomik bir test alternatifi oluşturmaktadır.

Uygulanabilen standartlar

Uzmanından randevunuzu alın

Cihazlar hakkında daha detaylı bilgi ya da teklif için randevu linkinden irtibata geçebilirsiniz, e-posta gönderebilir ya da telefon ile irtibata geçebilirsiniz.

RANDEVU AL

AKPINAR TEST ÖLÇÜM

Dostlarımız Ve Mutlu Müşterilerimiz

Whatsapp