Kalıcı Deformasyon Kiti

Anasayfa / Dinamik ve Yorulma Test Cihazları / Kalıcı Deformasyon Kiti

Bize ulaşın

0224 324 36 15

Kalıcı Deformasyon Kiti

Kauçuk malzemeler kullanım esnasında uzun süreli basma kuvvetlerine maruz kalmaktadır. Bu kuvvetlerin kauçuk üzerindeki kalıcı ezilmesinin ölçümü bu sebeple çok kritiktir. Bu test için belirlenmiş standartlar aşağıda listelenmiştir. 

- ISO 815,
- DIN 53517, 
- ASTM D 395

Akpınar Test ve Ölçüm Sistemleri olarak , kalıcı deformasyon setlerini kendi bünyemizde yüksek kalite-uygun fiyat politikası ile imal etmekteyiz. Plakalar paslanmayı önceliyi kaplaması ve mükemmel düzlemselliğe sahip olarak üretilmektedir. Deformasyon miktarını belirleyen mastarlar özel taşlanmış olarak imal edilir ve standartta belirlenen tolerans aralığının içerisinde olduğu garanti edilmektedir. Plakalar oldukça kalın ve mukavemetli malzemeden seçildiğinden sıkma kuvvetinden kaynaklı bir deformasyon oluşmamaktadır.  3 adet plakanın içerisinde toplamda 8 numune (tip A için) ya da 16 numune (tip B için) tek seferde test edilebilmektedir. 

En sık kullanılan standart ISO 815 normu olup, standarda ait bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. 

Kalıcı deformasyon testi için kullanılması gereken Etüv ve kalınlık ölçer cihazları da ürün gamımızda bulunmaktadır. Kalınlık ölçerin kauçuğu test edebilir yapıda granit standlı ve dahili sabit kütleli olması önerilmektedir. İlgili kalınlık ölçer cihazına ve kauçuk kalınlık ölçüm standardına linklerden ulaşabilirsiniz. 

Kalıcı deformasyon testleri çoğunlukla sabit bir deplasman ile yapılmakta olup, bunun yeterli olmadığı durumlar için sabit kuvvet ile yapılan testler de mevcuttur. Bu tipte bir ihtiyaç halinde firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. 
 

Uygulanabilen standartlar

Uzmanından randevunuzu alın

Cihazlar hakkında daha detaylı bilgi ya da teklif için randevu linkinden irtibata geçebilirsiniz, e-posta gönderebilir ya da telefon ile irtibata geçebilirsiniz.

RANDEVU AL

Dökümanlar

AKPINAR TEST ÖLÇÜM

Dostlarımız Ve Mutlu Müşterilerimiz

Whatsapp